100 let republiky

Do akce k 100. výročí vzniku Československa, kterou pořádala Obec Velký Ořechov v neděli 28.října, se zapojili i žáci naší školy pod vedením paní učitelky M. Gregorové. Kulturní program u sázení lípy obohatili písní Ach, synku, synku  a lidovou písničkou Teče voda. Lada Gregorová a Anna Zábojníková zarecitovaly báseň Slovanská lípa.

Pro vzpomínku na tento den si účastníci odnesli keramický list lípy, který vytvořili žáci 8. ročníku.

Leporelo republikyje výsledkem projektového vyučování žáků 6. - 9. roč. ve výchově k občanství s paní učitelkou M. Vandovou. Leporelo mapuje nejdůležitější okamžiky historie českého národa.