Návštěva místní knihovny

Dne 1. 10. 2020 jsme v rámci Týdne knihoven navštívili se žáky 1. a 2. ročníku  místní knihovnu ve Velkém Ořechově. Jelikož se žáci během celého týdne seznamovali s tvorbou Františka Hrubína prostřednictvím ranního čtení do školního rozhlasu, připravila si pro ně paní knihovnice úryvek z knihy Špalíček veršů a pohádek od zmíněného spisovatele. Děti s jistotou brzy rozpoznaly, o jakou pohádku se jedná. Poté se seznámily s pravidly, jak se chovat ke knihám, a následně si mohly projít celou knihovnu, půjčit a prohlédnout si vybranou knihu a začíst se do ní. Dětem se v knihovně velmi líbilo, někteří si dokonce odnesli domů přihlášku nutnou pro vystavení čtenářského průkazu. Děkujeme paní knihovnici Drahomíře Bílkové za poučné seznámení s knihovnou a za její ochotu.

Příbuzné příspěvky