Než užiješ alkohol, užij svůj mozek – Beseda o alkoholu pro 7. ročník

Dne 12. 3. 2019 proběhla na naší škole beseda pro žáky 7. ročníku s názvem „Než užiješ alkohol, užij rozum“. Tuto besedu zařazujeme pravidelně v rámci minimálního preventivního programu a zajišťuje ji pro nás pan kurátor Mgr. Martin Plášek.

Žáci byli seznámeni nejen s účinky a působením alkoholu, ale také legislativou a platnými zákony v České republice. Konzumace alkoholu je v Česku povolená až od 18 let, svůj první zážitek s alkoholem však mnozí získávají už coby nezletilí. Přitom účinky na dospívající organismus jsou velmi nebezpečné.

Lektor žákům zdůraznil především to, že dospívající organismus je zranitelnější, účinek alkoholu silnější a alkohol bývá také často u české mládeže předstupeň k drogám. Žáci byli během besedy velmi aktivní, dobře reagovali a diskutovali. Vyslechli si, jak se zachovat v určitých nebezpečných situacích spojených s konzumací alkoholu, jak nebezpečné může být míchání alkoholu s energetickým nápojem, jak si navzájem pomoci, nebo jak je důležité zajistit co nejrychleji odbornou pomoc a zachránit tak třeba život kamarádovi.

Ing. Miriam Vandová, metodička prevence

Příbuzné příspěvky