Preventivní program Hasík

Naši druháci a šesťáci se setkali s dvojicí profesionálních hasičů v rámci preventivně vzdělávacího programu HASÍK. První setkání proběhlo v únoru a druhé v březnu 2019.

Děti se dozvěděly o hasičích a jejich práci spoustu informací. Zopakovaly si čísla tísňového volání, prakticky zkusily přivolat pomoc a již vědí, co hrozí vtipálkům při zneužití bezplatných linek 112, 150, 155, 158. Velkým zpestřením byl rozhovor hasiče v zásahovém obleku s dýchacím přístrojem. Co dělat, když hoří na člověku oblečení a kde nám doma hrozí nebezpečí ohně, děti již bezpečně znají. Závěr programu HASÍK patřil hře „ Co s nimi“, která pojednávala o nalezených zápalkách na chodníku. Hasiči také pozvali děti do hasičské zbrojnice. Na tu se již všichni velmi těší.

Dráček Hasík, který je symbolem programu a který provázel děti celou dobu trvání přednášky, může být spokojený. Děti mají respekt z ohně a ví, že proměna z dobrého sluhy na zlého pána se může odehrát během okamžiku.

Příbuzné příspěvky