Pythagoriáda 43. ročník

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5. – 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.

Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák
příslušného ročníku – není tedy nutné být matematickým talentem.

Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky. Úlohy pro jednotlivá kola jsou zpracovány autorským kolektivem tvořeným pedagogy ze ZŠ a víceletých gymnázií. Úlohy prochází recenzí učitelů matematiky a pedagogickou recenzí. Obsah úloh nepřesahuje výstupy z RVP.

5. ročník
1. – 2. Radim Polanský 8
1. – 2. Ondřej Žváček 8
3. – 4. Anežka Svízelová 7
3. – 4. Matyáš Mrázek 7
5. Tereza Řezníčková 6

6. ročník
1. Drábečková Sára 9
2. – 4. Lada Gregorová 6
2. – 4. Tadeáš Gajdošík 6
2. – 4. Jindřiška Miklová 6
5. Chudárková Lenka 5

7. ročník
1. Zuzana Mastešová 12
2. Aneta Hanáčková 8
3. Filip Vlk 5

8. ročník
1. Marek Slovák 5
2. David Tománek 4
3. – 4. Jan Kulha 3
3. – 4. Kateřina Mášková 3

Příbuzné příspěvky