1. místo v programu Recyklohraní

V úterý 10. ledna se zástupci žáků 8. ročníku zúčastnili slavnostního vyhodnocení osvětového úkolu Vzkaz (v) lahvi, který plnili v rámci programu Recyklohraní. Žáci vytvořili vzkazy v podobě komiksů, popisující jak s ohledem na životní prostředí správně zacházet s plastovými obaly, jak a proč je třídit a recyklovat. Vzkazy vložili do tematicky vytvořených PET lahví.

Celkově bylo do soutěže zasláno 473 prací z 392 škol, z nichž odborná porota vyhodnotila práci našich žáků jako nejlepší v kategorii II. stupně. Žáci 8. ročníku tak získali 1. místo v rámci celé republiky.

Vyhodnocení probíhalo v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze a celým programem provázel známý herec a moderátor Petr Vacek. Na slavnosti žáci převzali diplom a pěkné ceny z rukou ředitelky Recyklohraní a ředitele iniciativy Replastuj. Odměnou osmákům byl také lektorský program Příběh obalu a prohlídka expozic muzea. Všichni si slavnostní den užili, včetně závěrečné procházky Prahou.

Celá akce byla mediálně sledována, děvčata 8. ročníku poskytla rozhovor pro Český rozhlas i Českou televizi. Reportáž ze slavnostního vyhlášení si můžete pustit zde.