Aktivity školní družiny

Počasí nám stále přeje, tak jsme se vydali prozkoumat les a studánku nedaleko školy. Cestou jsme pozorovali stopy zvířat, zkoumali jsme letokruhy stromů a poslouchali zpěv ptáčků. Skřítky jsme sice neviděli, zato jsme jim postavili krásné domečky z přírodnin.
Více informací
… práce šlechtí. Vytrhávání plevele se stalo zábavnou a naučnou činností těchto dnů, ve kterých se děti učily, jak vypadají různé druhy rostlin, bylinek (máta, meduňka, mateřídouška, měsíček lékařský, …). Mohly také ochutnat, jakou mají jednotlivé bylinky chuť v podobě osvěžujícího a zdravého nápoje z čerstvě natrhaných bylinek.
Více informací
Na nejkrásnější svátek všech maminek „Den matek“, kterým je každoročně druhá neděle v květnu, jsme se začali chystat už v prosinci. Tehdy jsme ostříhali našim africkým fialkám lístečky a nechali je ve vodě zakořenit. Děti se tak mohly učit, jak se rostliny rozmnožují „řízkováním“. Zopakovaly si, co potřebují rostliny k životu. Pozorovaly průběžné změny, kořínky utvářející se na listech i samotné rašení prvních lístečků po vysazení do květináčů. Děti se...
Více informací
… i když zlobím malinko, máš mě ráda a já tebe, moje milá maminko. Důkladně jsme se připravili a děti si vyrobily dárečky pro své milované maminky. Maminky jsou pro nás všechny nesmírně důležité a zaslouží si poděkování za vše, co pro nás dělají. Děti se při tvoření velmi snažily a daly do toho kus ze svého srdíčka.
Více informací
Protože je jaro v plném proudu, teplejší dny jsou před námi, rozhodli jsme se vyjít ven a prozkoumat probouzející se přírodu.  Úsměv dětem vykouzlil pohled na mláďátka, která nás provázela na každém kroku. A jelikož jsou naše děti šikulky, pustily se do tvoření , které se jim velmi povedlo. M. Dudová
Více informací
1 2 3