Žádosti o informace

Jak si požádat o svobodné informace?

Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, stanovuje poskytnout fyzickým i právnickým osobám na žádost informace vztahující se k jeho působnosti. Informací se pro účely tohoto zákona rozumí jakýkoliv obsah nebo jeho část v jakékoliv podobě, zaznamenaný na jakémkoliv nosiči, zejména obsah písemného záznamu na listině, záznamu uloženého v elektronické podobě nebo záznamu zvukového, obrazového nebo audiovizuálního. Povinnost poskytovat informace se netýká dotazů na názory, budoucí rozhodnutí a vytváření nových  informací. 

Kdo a za jakých podmínek

Žádat o informace může každá fyzická i právnická osoba. Žádost o informaci se podává povinnému subjektu, v jehož působnosti je daná informace. V případě, že se žádost dotýká práv třetích osob, budou žádost a základní údaje o žadateli poskytnuty této osobě k možnosti uplatnění jejích práv.

Jak a kam se obrátit

Žádost o informaci se podává ústně, písemně či prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací příslušnému povinnému subjektu.

Možné způsoby zaslání žádosti

na adresu Základní škola Velký Ořechov,okres Zlín, příspěvková organizace, Velký Ořechov 124, 763 07 Velký Ořechov

emailem přes elektronickou podatelnu: info@zsvelkyorechov.cz

datovou schránkou: dgfmt3u

Nejnovější příspěvky

Alena a Jiří Márovi na Panamě a Kostarice

Den vysvědčení si žáci 2. stupně zpříjemnili setkáním s našimi známými cestovateli, kteří k nám zavítali již po několikáté. Na setkání s nimi se vždy velmi těšíme. I tentokrát byli žáci  nadšeni poutavým povídáním, které řadu z nás inspirovalo k návštěvě těchto krásných oblastí. Cestovatelé Alena a Jirka Márovi se vypravili do Střední Ameriky. V...
Více informací

Pipi Dlouhá punčocha

Žáci 1. stupně zavítali 26. 1. do zlínského divadla na představení Pipi Dlouhá Punčocha.   Moc jsme si užili dopoledne plné fantazie. Vila Vilekula tentokrát stála přímo před námi a byla ještě dokonalejší než ta z filmového plátna či knihy Astrid Lindgrenové. Pipi, v podání Markéty Holcmanové, nadchla dětské publikum natolik, že se ozývalo davové „Pipi, pozor!“,...
Více informací

Hledání

Naše škola se i letos zapojila do literární soutěže Hledání, kterou pořádá Krajská knihovna Františka Bartoše ve  Zlíně. Téma ,,Dobré zprávy“. Jmenovitě byly odeslány práce žáků: 8. ročníku: David Červinka, Ema Manová, Matyáš Mrázek, Adéla Mrázková, Radim Polanský, Tereza Řezníčková, Robin Štach, Nela Pavlačková. 9. ročníku: Sára Drábečková, Lada Gregorová, Josef Jurák, Václav Gajdušek, Jakub...
Více informací