Letní kemp Putování se zvířátky

Program letního kempu na Základní škole Velký Ořechov se nesl v duchu putování se zvířátky. Maskot kempu sloník Toník se účastnil s 19 žáky 1.stupně vzdělávacích, volnočasových i sportovních aktivit po celý týden.

Cílem vzdělávacích aktivit byla především podpora zájmu o vzdělávání, propojení formálního a neformálního vzdělávání, doplnění a prohloubení dílčích znalostí a dovedností formou vrstevnického učení, skupinové práce, kvízů a her. Skupiny dětí – Slůňata, Pandy, Zajíčci a Žabky společně bádaly, zahrály si na zvířecího detektiva, absolvovaly zvířecí stezku plnou zajímavých úkolů, za které sbíraly body.  

V průběhu týdne jsme u dětí podpořili čtenářskou gramotnost formou čtenářských dílen, matematickou a finanční gramotnost prostřednictvím programu Abeceda peněz. Děti využívaly digitální techniku a připravily výstavku zvířat v angličtině. Zdramatizovaly pohádku Boudo, budko, nacvičily taneční i hudební pásmo.

Spoustu zajímavostí o zvířatech se dozvěděly v ZOO Lešná. Se sloníkem Toníkem vyrazily i na dopravní hřiště do Uherského Brodu, kde si při jízdě na kole, koloběžkách a motokárách zopakovaly pravidla silničního provozu. V herně Festival IQ Play ve Zlíně vyzkoušely různé rébusy, stavebnice, smyslové hračky, logické i společenské deskové hry podporující strategické myšlení. Velké nadšení u dětí vzbudila návštěva Jump parku, kde protáhly všechny svaly a pod vedením trenéra se naučily akrobatické, parkourové i gymnastické prvky.

V prostorách školních dílen využily děti své rukodělné dovednosti při tvorbě palmy s opičkami a korkových lodiček. Organizátory kempu velmi potěšily pozitivní nápisy na plachtičkách, kterými děti kemp ohodnotily.

Volnočasové a sportovní aktivity efektivně podporovaly sociální vztahy, vzájemnou spolupráci a pohybovou aktivitu dětí. Žákům se také velmi líbily soutěživé a míčové hry na multifunkčním hřišti. Vyvrcholením celého týdne byla Zvířecí olympiáda, kde se jednotlivá družstva utkala v netradičních sportovních disciplínách. Nechyběly medaile a drobné odměny.

Děti i jejich rodiče ocenili pestrý a zajímavý program, díky kterému měly děti plno zážitků. Stoprocentní účast a každodenní nadšení dětí bylo odměnou pro paní učitelky, které kemp připravily za podpory Asociace školních sportovních klubů.

Více naleznete ve fotogalerii.

Příbuzné příspěvky