Matematický klokan

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ).

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů.

Velká gratulace náleží Matyáši Kašpárkovi, který získal v okresním i krajském kole soutěže 1. místo. Získal plný počet bodů, což bylo 120 bodů. 

Školní kolo proběhlo 18. 3. 2022.

 Cvrček

  

Jméno

Body

Třída

Olívie Kúdelová

70

3.

Pavel Šnajdara

70

2.

Nikol Ondrůšková

64

   3.

Elen Gajdůšková

59

3.

Klokánek

  

Matyáš Kašpárek

120

5.

Hedvika Kubicová

109

5.

Sofie Kadlčíková

90

5.

Stella Klímová

89

5.

 Benjamín

  

Ema Manová

76

7.

David Červinka

76

7.

Tereza Řezníčková

66

7.

Barbora Holčíková

63

6.

Kadet

  

Zuzana Mastešová

64

9.

Josef Jurák

54

8.

Lada Gregorová

53

8.

Filip Vlk

51

9.

Příbuzné příspěvky