Matematický klokan

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z íce než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 4 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ).

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů.

Školní kolo proběhlo 17. 3. 2023.

      Cvrček

JménoBodyTřída
Petra Maňásková72III.
Petr Gajdůšek69III.
Šimon Greguš69III.

Klokánek

JménoBodyTřída
Martin Holčík71V.
Zuzana Jankůjová70IV.
Ludmila Řezníčková57V.

 Benjamín

JménoBodyTřída
Martin Jankůj73VI.
Alžběta Zábojníková71VII.
Barbora Juráková65VI.

Kadet

JménoBodyTřída
Jan Janča63VIII.
Natálie Zábojníková59VIII.
Robin Štach56VIII.

Příbuzné příspěvky