Návraty k tradici

V pondělí 28. června se žáci 1. a 2. ročníku vydali do skanzenu Rochus nedaleko Uherského Hradiště. Čekal je projektový den s názvem Návraty k tradici. Každou třídu si převzala paní průvodkyně, která je provedla celým skanzenem. V jednotlivých staveních žáky čekaly ukázky různých řemesel. Každý si tak mohl vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu (manuálním i elektrickém), praní prádla na valše a mletí mouky na kamenném mlýnci. Také se dozvěděli, jak se dříve vyráběli cihly, k čemu sloužila sečkovice, jak se tkala látka na tkalcovském stavu nebo ohřívala voda na kamnech. Žáci si také prohlédli jednotlivá obydlí, zjistili, jak se dříve žilo, co se pěstovalo na poli a měli možnost se i seznámit s místními hospodářskými zvířaty. Zejména kozy Líza a Róza se těšily velkému zájmu žáků. Na závěr si žáci koupili suvenýry v místním obchůdku a spokojeně se vydali na zpáteční cestu.

Příbuzné příspěvky