Poznávání Bílých Karpat

     Dne 28. 6. 2021 se zúčastnili žáci 3. a 4. ročníku výletu na Mikulčin vrch s výšlapem na rozhlednu Velký Lopeník.

     Po příjezdu na Mikulčin vrch jsme se společně vydali na turisticko – poznávací vycházku na rozhlednu. Jedna cesta byla dlouhá 4,5 km. Dětem to ale vůbec nevadilo. Šly s nadšením a statečně až do cíle. Po cestě si to všichni společně užívali, povídali si a kochali se krásnou přírodou. Po příchodu do cíle se dobrovolníci podívali nahoru na rozhlednu, odkud měli překrásný výhled do okolí. Ostatní si nakupovali suvenýry a různé drobnosti. Po velké svačině a občerstvení nás čekala cesta zpět se zastávkou na chatě Janě. Zde si děti měly možnost koupit zmrzlinu, pití a jiné občerstvení. Poté jsme navštívili menší parčík, přilehlý k chatě. Čas ale neúprosně běžel a tak nastal čas se vrátit zpět k autobusu a jet domů.

     Myslím, že výlet se velmi vydařil. Děti byly nadšené, nechyběla dobrá nálada a počasí nám také velmi přálo. Přesto, že bylo velmi teplo, my jsme to pocitově v této nádherné přírodě ani nepociťovali.

     Musíme všechny účastníky výletu velmi pochválit, byli moc šikovní, zvládli vše na výbornou.

Mgr. P. Bednaříková, Mgr. J. Assmannová

Příbuzné příspěvky