Výchovný koncert „Co mi může dát vážná hudba?“

Žáci 8. a  9. ročníku měli možnost dne 20. 4. 2023 navštívit zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů za účelem účasti na výchovném koncertě pod názvem „Co mi může dát vážná hudba?“, který každoročně pořádá FBM. Letos si žáci 8. a 9. ročníku mohli poslechnout samotnou Filharmonii Bohuslava Martinů pod taktovkou Zdeňka Krále, který společně s hercem a beatboxerem Ondřejem „En.dru“ Havlíkem koncertem provázeli. Zazněly skladby autorů klasické hudby, jako např. George Gerschwina, Leonarda Bernsteina, ale i W. A. Mozarta, J. S. Bacha, atd…, které byly občas doprovázeny výstupem Ondřeje Havlíka. Zároveň zazněla samotná tvorba Zdeňka Krále.

Cílem bylo přitáhnout žáky k poslechu klasické hudby formou propojení s moderní hudbou bližší uchu mladých lidí a myslíme, že se to FMB opravdu povedlo. Žáky, ale i učitele koncert velmi zaujal. Byl to moc hezký zážitek.

Příbuzné příspěvky