1. ročník na Kelníkách

Na závěr školního roku jsme s našimi prvňáčky podnikli výšlap na Kelníky spojený s návštěvou farmy rodiny Kašubových a programem pro děti s opékáním špekáčků na místním hřišti. Manželé Kašubovi nás velmi mile přivítali a pohostili, děti byly nadšené z koní a hříběte, měly možnost vidět i kozla Čerta. Kašubovi měli také pro nás připravené překvapení a zavedli nás na „pohádkové“ místo, kde zdejší obyvatel postavil pro děti ze dřeva různé malé chaloupky, radnici, mlýn, kapličku atd. Chaloupky si děti mohly prohlédnout i zevnitř s nádherně vyřezávanými detaily i dobovým nábytkem a vybavením. Úžasnou atmosféru doplňoval i rybníček s můstkem. Poté jsme se již přemístili na hřiště, kde už na nás čekali rodiče dětí. Po vyluštění šifry na děti čekal poklad s medíkem od medvídka Pú a jinými dárečky. Také si děti zazpívaly oblíbené písně s kytarou a zahrály různé hry. Tatínkové zatím „rozdělali“ oheň a opékali svým ratolestem špekáčky.

Na dnešní den budeme všichni jistě rádi vzpomínat, velmi děkujeme panu starostovi a manželům Kašubovým. Byla to pomyslná „třešnička na dortu“ za uplynulým školním rokem a na naše budoucí druháčky se budeme těšit zase v září.

Přejeme jim i jejich rodinám krásné prázdniny.