Karneval ve školní družině

Tématem letošního karnevalu II. oddělení ŠD byla „Zvířátka“. Nejprve si děti vlastnoručně vyrobily zvolené zvířecí masky na obličej. Potom jsme si všichni vyzdobili vesele a barevně třídu – namalovanými obrázky klaunů a pestrými girlandami. Zábava mohla začít. Zahráli jsme si různé zábavné hry, při kterých jsme se rozdělili na zvířátka „divoká“ a ta „domácí“. Všichni se snažili být nejlepšími a urputně bojovali za svou skupinu. Při zápalu boje docházelo často ke komickým situacím, a tak jsme se i hodně nasmáli. Zlatým hřebem karnevalového odpoledne pak byla tombola pro všechna přítomná zvířátka, ať už divoká nebo ta domácí. Na závěr jsme si zahráli s pomalovanými nafukovacími balónky, k tomu nám hrála retro hudba 70.- 80. let. Na společné fotografii jsou zachycena všechna zvířátka z veselice – vlk, sovička, tygr, liška, kočička, medvídek, kozlík, kocour, myška, králíček, panda, lev, pejsek, opička a polární lišák.

Také prváčci v I. oddělení školní družiny měli připraven pestrý program plný her, zábavy a tvořivých činností. Mušketýři, rytíři, princezny, zvířátka a také zdravotní sestřička si středeční odpoledne náramně užili. 

V. Klímová a M. Dudová

Příbuzné příspěvky