Krajská matematická soutěž třídních kolektivů

Krajská matematická soutěž je týmová soutěž třídních kolektivů žáků 2. stupně a SŠ, je pořádána v rámci projektu  IKAP (Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje). Hlavním cílem této aktivity je podpora matematické gramotnosti žáků Zlínského kraje. Soutěž probíhala v úterý 15. 2. 2022 v době od 10:00 – 11:30. Naše škola se zapojila v kategorii  Z9. Forma soutěže byla interaktivní s využitím webového rozhraní.

Pro žáky bylo připraveno 50 nelehkých úloh zaměřených zejména na logické uvažování a úvahy, v nichž bylo nutno zapojit matematické znalosti z různých oblastí.

                                         Náš 9. ročník se umístil na 14. místě z 21 soutěžních tříd.

 Deváťáci se velmi snažili, jejich výsledek nás potěšil. Věříme a přejeme všem, ať se jim daří i nadále.

Příbuzné příspěvky