Návštěva místní knihovny

 „Dům bez knih je jako tělo bez duše.“

                                                   Julius Zeyer

Při příležitosti týdne knihoven navštívili žáci 2. ročníku v pátek  6. října 2023 Obecní knihovnu ve Velkém Ořechově. Na úvod dětem přečetla knihovnice paní Zábojníková kousek z knihy O Beruškách (barevné čtení), poté se děti ve čtení aktivně střídaly. V knihovně jsme si také ukázali řazení knih podle abecedy (aktuální učivo jazyka českého), děti měly možnost si individuálně číst, prohlížet nebo půjčovat knihy, relaxovat, popř. využít čas jinými aktivitami a dokonce si zdramatizovali i malé divadlo.

 Děti navštěvují knihovnu velmi rády, vždy se těší a opakovaně vrací. Někteří z nich jsou již pravidelnými návštěvníky a dobrými čtenáři. Již nyní se všichni těšíme na další spolupráci.

                                                                                                                         Mgr. Petra Bednaříková

 

Příbuzné příspěvky