Návštěva ze Švédska

V týdnu od 5. 2. – 10. 2. 2023 hostila naše škola celkem 19 žáků a 3 vyučující ze švédské partnerské školy Asbro Skola, Askersund kommun, v rámci projektu z programu Erasmus+.

Pro naše i švédské žáky byl připraven bohatý a zajímavý program v době vyučování i odpoledne mimo školu s cílem osvojit si a rozvíjet jazykové a komunikační dovednosti, poznat reálie České republiky a především našeho regionu ve srovnání se Švédskem.

V pondělí proběhlo v tělocvičně slavnostní přivítání, během kterého žáci 2. – 4. ročníku zazpívali typické české lidové písničky a čtvrťáci zatancovali v krojích. S moderním tancem pak vystoupila děvčata ze 7. ročníku a svou gymnastickou sestavu předvedla Melisa Zábojníková ze 4. ročníku.

Během týdne se švédští žáci zapojili do výuky v 5. – 9. ročníku, pracovali především ve skupinách s našimi žáky, společně tvořili, plnili úkoly na stanovištích s různým zaměřením, prováděli chemické pokusy, soutěžili v netradičních disciplínách, stavili a programovali roboty, vyzkoušeli 3D pera. S novými technologiemi se seznámili i během exkurze v Hi-tech centru na SPŠ OA v Uherském Brodě.

Paní učitelka Pernilla zavítala i do výuky ve 3. ročníku. Třeťáci pokračují v pravidelné korespondenci se třeťáky ve Švédsku, a tak si vzájemně vyměnili pozdravy od žáků.

Do školy přijel i lektor cirkusové pedagogiky s množstvím aktivit a pomůcek na žonglování, balanční techniky, akrobacii, které zpříjemnily žákům pondělní odpolední program, který byl zakončen ohňovou show, kterou předvedla skupina FAJRáci z Uherského Brodu na nádvoří školy.

Velkým zážitkem byla pro žáky i návštěva Kovozoo ve Starém Městě včetně kovárny s praktickou výrobou hřebíku. Velké množství her a hlavolamů vyzkoušeli v Alternativě ve Zlíně, kde probíhal oblíbený Festival IQ Play.

Žáci měli i sportovní vyžití v trampolínovém centru v Uherském Hradišti, na lezecké stěně ve Zlíně, poměřili síly ve fotbalu i florbalu.

Během výletu do lázeňského města Luhačovice nám dostalo vlídného přijetí od pana starosty Ing. Mariana Ležáka na městském úřadě ve velkém zasedacím sále. Nemohla chybět procházka po kolonádě, ochutnávka Vincentky a tradičního lázeňského oplatku.

Týden plný rozličných aktivit rychle uběhl a věřím, že si ho všichni zúčastnění užili, o čem svědčí i skvělé hodnocení našich i švédských žáků.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kdo se jakkoliv zapojil do příprav i samotného programu celého projektového týdne.

Velké poděkování patří i rodičům za sponzorské dárky, které udělaly našim hostům radost.

 

                                                                                                                       Mgr. Jitka Lišková

 

Příbuzné příspěvky