Přírodovědný program s panem Mgr. Tomášem Divilkem ze ZOO Zlín

V úterý 13. 12. jsme pro žáky 5. a 7. ročníku připravili ve spolupráci s panem Mgr. Tomášem Divilkem přírodovědný program během něhož se žáci seznámili s 20 druhy živočichů (např. tygrem, zebrou, mravenečníkem, rejnokem, gorilou, slonem, nosorožcem, pštrosem, ptákem kivi, arou, suchozemskou želvou,….), které mohou děti vidět v nám nejbližší zoologické zahradě ve Zlíně. Děti byly velmi šikovné a podařilo se jim všechna zvířata poznat a správně zařadit. Po této teoretické části, kdy si žáci společně s panem Divilkem vyprávěli, co o zvířatech již znají, následovala názorná ukázka. Děti si mohly prohlédnout a ohmatat sloní kůži, peří z ptáka kivi, vejce pštrosa, vysušeného rejnoka, roh nosorožce, sloní kel, tygří lebku, hlavu z aligátora a další. Společně určovali, na kterém kontinentu živočichové žijí. Pan Divilek dětem ukázal a povyprávěl řadu zajímavostí a zkušeností, které se zvířaty má.

Děti byly z programu naprosto nadšeny, v následujícím roce rozhodně se žáky zavítáme přímo do ZOO.

Příbuzné příspěvky