Rekonstrukce kuchyně a jídelny

Ve druhé polovině roku 2020 byla realizována akce Rekonstrukce školní kuchyně a jídelny při Mateřské škole Velký Ořechov za 10 milionů korun. Vznikly komfortní kuchyňské prostory s moderním technologickým zařízením jako jsou konvektomaty, multifukční varné a pečící centrum, mycí centrum pro bílé a černé nádobí, oddělené manipulační prostory pro maso, vejce, zeleninu a ovoce, pro zpracování těsta, nové skladovací prostory, lednice a mrazící boxy, vše dle požadavků hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví a v souladu s platnou legislativou. Veškeré zařízení je v nadčasovém trendu pro přípravu moderního zdravého stravování a bude odpovídat požadované kapacitě jídelny. Krásné zázemí pro obědy získali žáci základní školy. Stavebními úpravami se zvětšila šatna s novými odkládacími policemi na oděv a aktovky. Děti mají k dispozici velkou jídelnu, nově vyřešen je i výdej jídla a odnášení použitého nádobí. Dětem zde bude určitě chutnat. Dále bylo opraveno sociální zařízení zaměstnanců, zhotovily se nové rozvody v celé části objektu, z prostor v suterénu vznikla kancelář vedoucí ŠJ, opraveny byly sklady a kout pro hrubou přípravu zeleniny. Pod přístavbou kuchyně je místnost pro řídící jednotku potřebné vzduchotechniky.

Jsme potěšeni, že rok 2021 můžeme zahájit v novotou zářícím a plně funkčním stravovacím provozu, který bude sloužit ke spokojenosti malých i velkých strávníků po další desetiletí.   

Mgr. Alena Maňásková

Příbuzné příspěvky