Týden knihoven a Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se i letos zapojila do Týdne knihoven, který probíhal od 3. října do 7. října 2022. Žáci se během celého týdne seznamovali s tvorbou Jaroslava Foglara (115 let výročí narození) a Boženy Němcové (160 let výročí úmrtí) prostřednictvím každodenního ranního čtení do školního rozhlasu.

Čteny byly úryvky z knihy Jaroslava Foglara Boj o první místo a z knihy Boženy Němcové Národní báchorky a pověsti.

Od začátku školního roku slouží žákům nově vybavená školní knihovna, kam mají možnost docházet a vypůjčit si nějakou knížku k přečtení. Snažíme se postupně dle finančních možností knižní fond obnovovat a rozšiřovat.

Současně spolupracujeme s obecní knihovnou, kam také žáci v průběhu týdne zavítali.

Další čtenářskou aktivitou bylo zapojení do projektu Záložka do knihy spojuje školy s tématem Můj literární příběh čeká na tvoje přečtení.

Žáci od 1. – 9. ročníku vyrobili na výměnu záložky pro žáky z partnerské školy v Radošině na Slovensku. Věříme, že jim záložky udělají radost a využijí i tipy na přečtení nějakých českých knížek.

Příbuzné příspěvky