Ateliéry Karla Zemana

Žáci 8. ročníku měli ve dnech 27. a 28. 4. 2023 možnost navštívit Ateliéry Karla Zemana na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií, s.r.o. ve Zlíně, kde se zúčastnili projektového vyučování, prostřednictvím kterého se seznámili s moderními trendy v multimédiích, dozvěděli se mnoho zajímavostí z oblasti filmového průmyslu. Nejprve se seznámili s technikou filmových triků, které využíval právě Karel Zeman při natáčení svých filmů, jaké další filmové triky existují v dnešní době a které filmy tyto triky využívají. Na vlastní kůži měli možnost si vyzkoušet dabing, práci za kamerou, ale i před ní, střih, práci s perspektivou ve filmu a také práci se zeleným plátnem, které se využívá právě k filmovým trikům. Byl to neskutečně nabitý program, který žáky ohromil. Někteří si určitě našli zalíbení v určitých oblastech této práce a mohli by se vydat touto cestou k dalšímu vzdělávání.

Příbuzné příspěvky