Tvarování běžného pečiva – spolupráce s SOU Uh. Brod – IROP

Dne 12. února 2019 mohly žákyně 8. třídy během návštěvy Středního odborného učiliště v Uherském Brodě poznat další řemeslo – tentokrát pekařství.

Jejich práce spočívala ve tvarování pečiva (rohlíku) z kynutého těsta. Dozvěděly se o složení a vlastnostech základních druhů surovin a pomocných látek. Nedílnou součástí pobytu v prostorách školy bylo také seznámit se se stroji a zařízeními, které se používají v pekařské výrobě. Po celou dobu se žákyním věnovaly milé paní mistrové.

Recept na těsto, se kterým žákyně pracovaly, si zaznamenaly a mohou jej použít například i při přípravě domácí pizzy. Upečené rohlíky si mohly ještě teplé odnést domů. Dlouho ale nevydržely. Moc jim chutnaly a práce je i tentokrát hodně bavila.

Ing. Miriam Vandová

Příbuzné příspěvky