Návštěva hasičské stanice Zlín

Hasík – výchovná činnost HZS v oblasti požární prevence a ochrany obyvatelstva 2. a 6. třída. Po návštěvě profesionálních hasičů u nás
ve škole žáci dnes už vědí, co dělat, když například doma vypukne požár, jak správně zavolat na tísňovou linku, jak si uhasit hořící oblečení bez vody, jak si ošetřit drobnou popáleninu, nebo co znamená zvuk sirény a signál „Všeobecná výstraha. Druhá část programu se uskutečnila přímo na požární stanici ve Zlíně – Přílukách.

Hasiči dětem nejprve ukázali vybavení a oblečení hasičů, které je chrání před vysokým žárem a zraněním. Poté si zopakovali důležitá telefonní čísla, na která mohou děti v případě nebezpečí telefonovat. Žáci se dále seznámili s prací hasičů a prohlédli si vnitřní prostory stanice.

Podrobně jim byla představena výbava zásahového vozidla. Někteří si vyzkoušeli stříhání vyprošťovacími nůžkami či fixaci osoby v nafukovací záchranné podušce. Akce byla mimořádně úspěšná. Hasičům děkujeme za příkladnou osvětu a velmi pěkný přístup k dětem.

Mgr. Zdeňka Marková, Ing. Miriam Vandová

Příbuzné příspěvky