Beseda – Nemoc zvaná šikana a kyberšikana

V pátek se žáci 6. ročníku zúčastnili besedy na téma „Nemoc zvaná šikana a kyberšikana“. Zajímavou formou se dozvěděli, jak se šikana projevuje. Velmi aktivně se do diskuze zapojovali a obohacovali ji svými názory.

Žáci si zahráli scénku, jaké to je zastat se kamaráda. Zjistili, že když se zastanou 3 žáci jednoho spolužáka, tak v jednotě je síla a zmůžou více než každý sám.

Také přišli na to, že tak jako nemoc těla je i nemoc duše a nemoc vztahů, i ta se musí léčit. Bylo pro ně zajímavé vidět názorné ukázky a videa, které prezentace obsahovala, seznámili se s novými pojmy např.: šikana fyzická a
psychická, 6 typů lidí na sociálních sítích – agresoři, naivky, přátelé, úchylové, sexting, atd.

Probrali také problematiku setkávání se „na slepo“, za účelem předání dárků od cizích lidí. Beseda byla velmi poučná a pro žáky výstražným prstem dnešní nelehké internetové doby.

Příbuzné příspěvky