Filmový večer

Dne 4. 5. měli žáci druhého stupně možnost strávit společně úžasný večer s pestrým programem. Této nabídky využili téměř všichni.

V 18:00 se všichni společně sešli ve škole. Jednotlivé třídy společně plnily úkoly týkající se filmové produkce. Byla připravena 4 stanoviště.  Žáci určovali filmy podle symbolů emoji, poznávali filmové znělky, hádali filmy z obrázků a popisu ostatních spolužáků, přiřazovali anglické filmové hlášky a další zajímavé aktivity, kdy se sami vžili do filmových rolí, občas se sami stali herci, režiséry, scénáristy, kostyméry, vizážisty,…

Po společné večeři, kdy se do školy sjeli dodávky pizz z různých okolních pizzerií, se všichni sešli v tělocvičně a připravili se na společnou projekci filmu Kocour v botách – Poslední přání. Nechyběl popcorn, sladkosti, Coca – Cola. Díky velkému plátnu a úžasnému zvuku se všichni cítili jako v opravdovém kině.

Po filmu čekala na odvážné noční stezka, kterou připravila paní učitelka M. Balajková, paní asistentka M. Zábojníková se žáky 9. ročníku. I ti největší hrdinové se chvílemi báli, cesta školou, kolem kostela a hřbitova se stala pro některé opravdovým hororem.

I když měli všichni spoustu zážitků a těžko se jim usínalo, o půlnoci byla vyhlášena večerka. Všichni se uložili do svých spacáků ve třídách.

Byl to večer, v němž si každý zažil trochu komedie, dramatu i hororu. Celý večer a noc byla pro všechny velkým zážitkem a už nyní se žáci shodli, že ho musíme zopakovat.

Jejich nadšení je pro nás velkou odměnou.

I touto cestou děkujeme všem rodičům, kteří dětem připravili občerstvení na večer a ráno.