Výroba ptačího krmítka a keramické mozaiky – spolupráce s SOU Uh. Brod – IROP

Poslední lednový den byl pro naše žáky dnem, kdy dostali svá pololetní vysvědčení. Pro žáky 8. třídy byl výjimečným ještě o další skutečnost a to, že se vydali do SOU v Uherském Brodě, kde měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si vyrobit ručně ptačí krmítka či keramickou mozaiku.

Ihned po příjezdu do školy byli naši žáci rozděleni do dvou skupin a odvedeni na svá stanoviště. Jedna skupina vyráběla ptačí krmítka ze dřeva. Veškerý materiál měli již předem připravený. Museli jen správně nařezat kousky dřeva dle vzoru a poté celé krmítko stlouci do hromady.

Druhá skupina měla za úkol dle předlohy vyrobit mozaiku z keramiky ve tvaru květiny. K dispozici měli předlohu, barevné kousky keramiky, kladívko a tmel. Vše ostatní bylo na jejich fantazii. Každý výtvor byl unikát a žáci si tuto zkušenost náramně užívali. Všichni si vyzkoušeli, jak zacházet s vrtačkou, pilkou, kladivem, ale také jak se učit trpělivosti.

K ruce měli učně z této školy, kteří jim pomohli, když potřebovali poradit či pomoci. Na vše dohlížel mistr, který zajišťoval odbornou radu a také bezpečnost na pracovišti.

Po skončení dílen jsme byli ještě pozváni na krátkou ukázku dalšího oboru na škole, a to malířství, které by mohlo být blízké dívčímu osazenstvu naší skupiny více než třeba stloukání krmítka. Mohli jsme vidět nejrůznější techniky malby, kresby, výtvory, které se účastnily různých soutěží nebo byly závěrečnými pracemi tamních žáků.

Své výrobky si naši žáci mohli odvézt domů pochválit se dobře odvedenou prací.

Příbuzné příspěvky