Festival IQ Play ve Zlíně

Dne 21. 2. 2020 jsme se s dětmi z druhé třídy a s naší švédskou paní učitelkou vydali na Festival IQ Play ve Zlíně. Čekala nás hravá výstava plná edukativních, naučných her a hraček, Montessori pomůcek, dřevěných hraček, logických her, stavebnic a všechny tyto hry a pomůcky mohly naše děti vyzkoušet, pohrát si s nimi, jak dlouho se jim chtělo.

Výstava se skládala z několika místností, jenž byly rozděleny na jednotlivá stanoviště, vždy podle druhu her. Koutek logických her vyplňovaly společenské deskové hry. Stavebnice z nejrůznějších materiálů zaplňovaly stavebnicový koutek a baby zónu tvořily smyslové hračky, logické skládačky a obří stavebnice.

Díky chytrým hračkám děti úplně zapomněly na čas, dokázaly si s hračkami hrát, manipulovat, objevovat různé formy řešení, vzájemně si pomáhaly a společně se pokoušely sestavit logicky náročné stavebnice. Velmi děti zaujaly Montessori pomůcky, které jsou zaměřeny především na praktičnost, zručnost, schopnost manipulace s drobnými součástkami.

Děti si při hře přirozeně rozvíjely kreativitu, představivost, strategické a logické myšlení, jemnou motoriku.

Příbuzné příspěvky